Zajęcia z religii

Szczęść Boże

Pomódlmy się słowami piosenkihttps://www.youtube.com/watch?v=BiAnDp5rSx8

Temat: PAN JEZUS UMIERA NA KRZYŻU Z MIŁOŚCI DO NAS

Uczeń po katechezie:

– podaje prawdę, że Jezus umarł na krzyżu z miłości do nas,

– wskazuje Wielki Piątek jako dzień śmierci Pana Jezusa,

– śpiewa pieśń „Jezus kocha ciebie dziś”.

 

W Wielki Piątek wspominany mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. On umarł,  aby pomóc nam stawać się coraz lepszymi i otworzyć nam bramy do nieba. Pan  Jezus nas bardzo kocha i dlatego zgodził się tak cierpieć.

PROSZĘ O PRZECZYTANIE DZIECIOM

Jezus umiera na krzyżu- opowiadanie

Był piątek. Słońce świeciło bardzo mocno. Drogą, wśród tłumu ludzi, szedł Jezus, niosąc krzyż. Zmęczony i słaby, obolały od uderzeń, potykał się i upadał. Gdy dotarł  na miejsce zwane Golgotą, żołnierze przybili Go do krzyża. Pod krzyżem stała Matka Jezusa, Maryja. Był z nią Jan, jeden z apostołów. Jezus  popatrzył na nich i powiedział do Jana: „Opiekuj się moją Matką jak syn”. Chociaż było południe, z minuty na minutę robiło się coraz ciemniej. Słońce stało  się niewidoczne, a  niebo stało się niemal granatowe. Ludzie ucichli, w  milczeniu  patrzyli, co się dzieje, i czekali. O godzinie trzeciej Jezus spojrzał w niebo i zawołał:

„Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mojego!”

Po czym opuścił głowę na piersi i skonał.

Ziemia zaczęła się trząść. Wielu ludzi wpadło w  przerażenie. Jeden z  żołnierzy  spojrzał na krzyż i wyszeptał: „Ten człowiek naprawdę był Synem Bożym”.

 

Pytamy dzieci

– Co się działo ze słońcem, niebem i ziemią, gdy umierał Pan Jezus?

– Kto stał pod krzyżem?

 

Cała przyroda zasmuciła się z powodu śmierci Pana Jezusa. Maryja i Jan bardzo  kochali Jezusa, dlatego towarzyszyli Mu do końca. Pan Jezus umarł na krzyżu, ponieważ bardzo nas kocha. W ten sposób sprawił, że możemy być kiedyś szczęśliwi w niebie. Tam spotkamy się z Nim, bo Pan Jezus

po trzech dniach od swojej śmierci powstał z martwych.

Oddaję cześć krzyżowi – uczymy adorować krzyż

Z szacunkiem i wdzięcznością w sercu podchodzimy  do krzyża, przyklękniemy na jedno kolano i całujemy. Podchodząc do krzyża, można Panu Jezusowi coś powiedzieć,  po cichu lub w myślach, tak by tylko On  wiedział.

Praca z podręcznikiem

Dzieci siadają przy stolikach i w podręcznikach uzupełniają naklejkami scenę ukrzyżowania (postaci Maryi i Jana), odczytują rebus i kończą kolorować rysunki.

Modlitwa

Zachęcam do modlitwy słowami pieśni: „Jezus kocha ciebie dziś”.

 

Dodaj komentarz