Projekty eTwinning

Projekty eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. W przypadku przedszkoli nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy z bliźniaczymi placówkami w Europie, aby móc rozszerzać sposoby realizacji podstawy programowej o nowe, atrakcyjne dla dzieci formy. Polskie szkoły mogą współpracować ze szkołami z krajów Unii Europejskiej, a także dodatkowo z Islandią, Norwegią, Turcją, Republiką Chorwacji, Republiką Macedonii i Szwajcarią.

Grupa Muchomorki i Misie biorą udział w autorskim projekcie eTwinning „Superhero Team”. Współpracujemy z nauczycielami i dziećmi z przedszkoli z Włoch, Rumunii, Turcji, Litwy, Polski, Bułgarii.

Zadania, jakie dzieci wykonują w czasie trwania projektu to stworzenie przedszkolnej maskotki „Fantazji”, którą zapoznamy ze swoim krajem, miastem, pokażemy jak aktywnie można spędzać czas wolny. Będziemy tworzyć bajeczki i włączać się w niesienie pomocy innym. Na zakończenie nasza „Fantazja”wyruszy w podróż….

Autorzy i koordynatorzy projektu: Monika Zarzycka, Joanna Plewka

Dodaj komentarz