Bezpieczne wakacje – poniedziałek 22.06.2020

Zabawa w letnie bingo Bingo to prosta gra towarzyska. Nasza odmiana gry pozwala na utrwalenie wymowy słów związanych z latem. Gra może być doskonałym urozmaiceniem lekcji o tematyce wakacyjnej. W skład zestawu wchodzi 14 plansz (każda z inną kombinacją ułożeń atrybutów) oraz plansza z elementami do wycięcia, które posłużą za karty do losowania. Karty z planszami rozdajemy pomiędzy uczniów (jeśli jest ich więcej niż 14, możemy poprosić, by połączyli się grupy po 2-3 osoby) następnie losujemy z wyciętych kart obrazkowych element i nazywamy ilustrację na nim przedstawioną. Uczniowie mają za zadanie zakryć/zakreślić wylosowany element na swojej planszy. Wygrywa ten, kto pierwszy wykreśli wszystkie elementy w pionie lub w poziomie.

bingolato

 

Letnie sudoku – Sudoku obrazowe z atrybutami lata. Zabawa polega na umieszczeniu brakujących obrazków tak, by nie powtarzały się w pionie i poziomie.

sudoku lato

sudoku lato1

Kochani zbliżają się wakacje .To wspaniały czas. By były on super ważne byście spędzili go bezpiecznie. Porozmawiajcie o tym z rodzicami.

Zawsze zachowujemy się bezpiecznie, wakacje nas nie zwalniają od zachowywania zasad.
1. Wysłuchaj wiersz: „Nie wolno” J. Koczanowskiej http://koczanowska.com/nie-wolno/ Czy zawsze zachowujesz się tak w stosunku do nieznajomych?
2. Obejrzyj filmik https://www.youtube.com/watch?v=YZOw6JvT5Ug Opowiedz mamusi/tatusiowi co zapamiętałaś/eś.

3. Na stronie http://www.clubmamy.pl/index.php… znajdziesz bogaty zbiór kolorowanek nt. bezpiecznych wakacji. Jeśli masz ochotę/możliwość wybierz jedną z nich i pokoloruj.

karty pracy

niebezpieczenstwa 4

niebezpieczeństwa 1

niebezpieczeństwa 2

 

Joanna Plewka

Dodaj komentarz