„Na mojej ulicy” – wtorek 28.04.2020

Zapraszam do zabawy muzyczno-ruchowej „Na mojej ulicy”

Przygotujcie: kolorowe chustki, grzechotki ( mogą być butelki po jogurcie wypełnione np. ryżem, drewienka , drewniane klocki czy drewniane łyżki)

  1. „ Spacer po mieście”- zabawa ruchowa

Dziecko otrzymuje kolorową chustę, rodzic opowiada historyjkę, a pociecha naśladuje jego ruchy.

Idziemy na spacerek( dz.spaceruje z chustą), widzimy piękne kolorowe, wysokie domy (wspina się na palce, ręce uniesione w górę ) oraz niskie ( przysiad ). W dali widać szybko jadący samochód ( truchcikiem przemieszcza się w dowolnym kierunku ). Nagle zaczął wiać silny, porywisty wiatr ( staje w miejscu, unosi wysoko ręce i kołysze się w lewo, w prawo ) i zaczął padać ulewny deszcz ( uderza palcami o podłogę ). Po chwili wyszło słońce ( unosi ręce do góry i wykonuje obroty dłonią w prawo, w lewo ). Ponieważ zrobiła się piękna pogoda, idziemy do parku ( maszeruje )

  1. „ Przebudzenie”- zabawa rytmiczna, baw się razem z rodzicem.

https://www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI

Słuchając muzyki A.Vivaldiego „ Wiosna” grajcie wspólnie z mamą czy tatą na grzechotkach lub drewienkami. Kiedy muzyka będzie cicha grajcie – cicho, kiedy głośna- grajcie głośniej, analogicznie, kiedy wolna – grajcie wolno, kiedy – szybsza – grajcie – szybciej.

Powodzenia – mali muzycy!

  1. „ Uliczny taniec”

Rodzic wprowadza dziecko w nastrój i mówi: Wyobraż sobie, że spacerujesz po ulicy, na której stoją piękne kolorowe domy. Obok nich rosną kolorowe, pachnące kwiaty oraz wysokie drzewa. Ponieważ jest to ulica Bajkowa, dlatego zatańczymy na niej„ bajkowo”. Włączamy muzykę „ Poranek” E.Griega i zaczynamy wspólny taniec z kolorowymi chustami

https://www.youtube.com/watch?v=E7gdm0YLx6c

Zabawa dydaktyczna „ Na mojej ulicy”

Przygotujcie kolorowe kwadraty i prostokąty. Pobawcie się z dzieckiem w układanie rytmów np. Na mojej ulicy…. stoją domy: niski – wysoki – niski – wysoki – niski… Odczytajcie rytmiczny układ figur. Dalej niech przedszkolak samodzielnie układa figury i tworzy własne rytmy.

Elżbieta Owczarska

Dodaj komentarz