„MOJE ULUBIONE ZABAWY” – środa 3.06.2020

Zestaw ćwiczeń porannych:

„Basen” – na polecenie opiekuna dziecko zaczyna maszerować w prawą stronę. Opiekun wydaje komendy, wymieniając różne style pływania. Dziecko naśladuje wymieniony styl, odpowiednio poruszając rękami, np. na hasło: Płyniemy kraulem do przodu! dziecko wykonuje krążenia wyprostowanymi rękami w przód, na hasło: Płyniemy kraulem do tyłu! dziecko wykonuje krążenia wyprostowanymi rękami w tył, na hasło: Płyniemy żabką! Dziecko wykonuje rękami ruch naśladujący pływanie żaby.

„Marsz po górach” – na sygnał opiekuna dziecko maszeruje powoli w miejscu, udając, że wchodzi na stromą górę. Na hasło opiekuna: Szczyt zdobyty! dziecko szybko biegnie w miejscu, udając, że zbiega z górki.

Zabawa ruchowa „Piłeczka”- rodzic odtwarza dziecku wesołą muzykę. Gdy słychać muzykę dziecko idzie do przodu, gdy muzyka cichnie dziecko wykonuje w tył zwrot skokiem i gdy znów słychać muzykę idzie przed siebie- i tak przez kilka minut na zmianę.

 

Słuchanie wiersza czytanego  przez rodzica:

„Królestwo Śmiechu to kraina,

gdzie się uśmiechem dzień zaczyna,

a na dodatek można spotkać –

małą Chichotkę i Chichotka –

bardzo wesołe dwa dzieciaki,

nieposkromione rozrabiaki.

Znam je, więc mogę ręczyć słowem

– pomysły mają wystrzałowe.

Ciągle im w głowach jakieś psoty,

figle, psikusy i śmiesznoty.

Każdą zagadkę, tropią śmiało,

wesołych zabaw wciąż im mało.

Pośmiej się z nimi, śmiech to zdrowie,

każda mądrala ci to powie.”

Rodzic pyta : O kim był wiersz?  Co robią Chichotki w Krainie Śmiechu?

Zabawa matematyczna: rodzic czyta treść, a dziecko podaje wynik( potrzebne będą liczmany; mogą być  np. kolorowe nakrętki)

– Na placu zabaw bawiły się 2 Chichotki i 1 Chichotek. Ile Chichotków bawiło się na placu zabaw?

– Po chwili do 3 Chichotków dołączył jeszcze 1 Chichotek. Ile teraz Chichotków bawi się na placu zabaw?

 – Na placu zabaw bawiło się 4 Chichotków. 1 mama zawołała na świeży śmiechowiec. Ile Chichotków pozostało na placu zabaw?

 – Chichotek zjadł najpierw 1 kawałek świeżego śmiechowca, a potem jeszcze 2 kawałki. Ile kawałków śmiechowca zjadł Chichotek?

 – Dla dzieci pozostałych na placu zabaw (ile ich było?) Chichotek ze swoją mamą przyniósł po kawałku śmiechowca. Ile kawałków śmiechowca przyniesiono na plac zabaw? itp.

 

Zabawa plastyczno-matematyczna- rodzic wręcza dziecku 5 kółek najlepiej w różnych kolorach,  od najmniejszego do największego. Dziecko rysuje na każdej uśmiechnięta buźkę i oczka i układa buźki w kolejności podanej przez rodzica. Następnie rodzic zadaje pytania, np.: „Która buźka jest najmniejsza? Która jest niebieska?”- a dziecko odpowiada podając liczebnik porządkowy (pierwsza, dryga ,trzecia itd.)

Miłej zabawy kochane Pszczółki!

 

Hanna Tomaszewska

Dodaj komentarz