Dzieci z różnych stron świata- środa 3.06

Witam Was serdecznie kochane Motylki J

Na rozbudzenie proponuję ćwiczenia buzi i języka https://wordwall.net/pl/resource/1594925/logopedia

 

Buzia rozruszana wiec gotowa do śpiewania, chwyćcie to, co macie pod ręką do grania i bierzemy się do fochów rozganiania 😉

https://www.facebook.com/watch/?v=3553821251298937

piosenka „Kiedy jestem smutny”  https://www.youtube.com/watch?v=yBA7VeuW-9I

 

Do kolejnego zadania potrzebujesz lustra, najlepiej takiego w którym cały/a się widzicie.

Zanim jednak z niego skorzystasz obejrzyj obrazki przedstawiające dzieci z różnych stron  świata. Różnią się one nie tylko strojami narodowymi, ale również kształtem oczu, kolorem skóry itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stań teraz przed lustrem i powiedz do siebie kilka miłych słów. Super!!!!! Przyjrzyj się sobie uważnie. Zobacz jakie masz oczy, nos, usta, uszy itp. Policz ile czego masz: ile uszu, oczu, palców u rąk. Już wszystko zaobserwowałeś/aś? Jeżeli tak to przyszedł czas, abyś siebie narysował/a. Możesz to zrobić na zwykłej kartce.  Możesz też połączyć kilka kartek za pomocą taśmy lub skorzystać z dużego szarego papieru (jeżeli masz w domu). Połóż się na tym i poprosić rodzica lub starsze rodzeństwo aby odrysowali twoją sylwetkę.  Pamiętaj, aby robiąc swój rysunek uwzględnić wszystkie szczegóły czyli kolor oczu i włosów, jeżeli nosisz okulary koniecznie je narysuj, jak masz jakiś pieprzyk albo piegi również nie może ich zabraknąć.

Koniecznie pochwal się swoimi pracami na naszej grupie Facebookowej.

 

Pracowała dzisiaj buzia, pracowały ręce wiec przyszedł czas, aby popracowała tez główka – propozycje na zamieszczonych kartach pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadania Misiowej Mamy

Zapraszam do obejrzenia filmiku: „Dzieci z różnych stron świata” https://www.youtube.com/watch?v=s0NCq8-lP20 Spróbuj zapamiętaj jak najwięcej wiadomości i opowiedz mamusi/tatusiowi to, co zapamiętałeś
2. Dzieci różnią się wyglądem tj.kolorem włosów, oczu czy skóry/wzrostem. Nie oznacza to, że są lepsze czy gorsze – po prostu są inne. Obejrzyj zdjęcie na stronie 75 https://flipbooki.mac.pl/…/os-aaplus-tab…/mobile/index.html… i opisz wygląd dzieci. Powiedz co Ci się w nich podoba.
3. „Co zmieniło miejsce?”. Mamusia ustawi przed Tobą kilka przedmiotów. Przyglądnij się im, a następnie zamknij oczy. Mama zmieni ich kolejność (najpierw 2 rzeczy, później można więcej). Otwórz oczka i powiedz, co zmieniło miejsce. (podobna, łatwiejsza zabawa – „Czego brakuje?”).

 

Anna Sankowska

Dodaj komentarz