Lato – czwartek 18.06.2020

Kochane Misie Dziś proponuję następujące zajęcia:

  • Zabawa logopedyczna  – W lodziarni Aby pobawić się w lodziarnię, należy wyciąć wszystkie elementy z kart, a następnie przeciąć rożki w wyznaczonych przerywaną linią miejscach. Dziecko ma za zadanie przygotować lody zgodnie z zamówieniem. W zabawie oprócz głosek trzech szeregów ćwiczymy zwroty grzecznościowe oraz liczenie.

w lodziarni smaki

  • Gra logiczna – podlej grządkę  Materiał zawiera 2 karty – planszę i elementy rur do wycięcia. Zabawa polega na ułożeniu wyciętych elementów rur w wyznaczonym na planszy obszarze, tak by łączyły się ze sobą. Tylko w miejscu zetknięcia się rury z beczką może ona pozostać otwarta, w każdym innym przypadku musi stykać się z inną rurą lub kończyć się tabliczką z ilustracją roślinki. Grze możemy dodać wymiar współzawodnictwa i podzielić kartoniki z rurami pomiędzy Graczy. Każdy z nich kolejno układa po jednym elemencie rury. Za każdą dobrze ułożoną końcówkę rury, Gracz otrzymuje punkt. Zwycięża ten, kto ułoży najwięcej kartoników z ilustracją roślinki. Materiał zawiera 2 karty – planszę i elementy rur do wycięcia. Zabawa polega na ułożeniu wyciętych elementów rur w wyznaczonym na planszy obszarze, tak by łączyły się ze sobą. Tylko w miejscu zetknięcia się rury z beczką może ona pozostać otwarta, w każdym innym przypadku musi stykać się z inną rurą lub kończyć się tabliczką z ilustracją roślinki. Grze możemy dodać wymiar współzawodnictwa i podzielić kartoniki z rurami pomiędzy Graczy. Każdy z nich kolejno układa po jednym elemencie rury. Za każdą dobrze ułożoną końcówkę rury, Gracz otrzymuje punkt. Zwycięża ten, kto ułoży najwięcej kartoników z ilustracją roślinki.

gra

  • Układanie historyjki obrazkowej „Lato”  ułóż w kolejności obrazki, opowiedz co znajduję się na obrazkach. Spróbujcie wymyśle inne zakończenie tej przygody.

historyjka obrazkowa

Joanna Plewka

Dodaj komentarz