Zadania 31.03.21r.

Dzień dobry, to już nauczania zdalnego dzień trzeci. Ach jak ten czas szybko leci 😉

 

Drogie dzieci na dzisiaj mam dla Was zafreblowane propozycje zadań. Przypomnijcie sobie

jak bawiliśmy się w przedszkolu Darami, w domu Waszymi darami będą wszystkie

przedmioty jakie macie w pokoju, kuchni, na podwórku itd.

 

 1. Wiosenna lupa

W przygotowanych poniżej materiałach zamieszczony jest gotowy, kolorowy wzór lunety. Możecie go śmiało wykorzystać. Jest również szablon, w którym to macie możliwość samodzielnego zaprojektować wyglądu lupy. Jak będzie wyglądała ramka? Decyzja należy do Was. Kartkę z gotową ramką należy wyciąć i owinąć  folią spożywczą. Następnie przy użyciu taśmy klejącej doklejamy do niej patyczek, słomkę, coś co będzie od tej chwili pełniło  funkcję rączki.

 1. Malujemy wiosnę

Do tej zabawy potrzebujecie woreczek (nie może być przezroczysty) oraz obrazki związane z wiosną. W materiałach znajdziecie karty z obrazkami  (możecie wykorzystać inne obrazki lub swoje rysunki) i włóżcie je do woreczka. Każde dziecko i rodzic losuje jeden obrazek.  Na środku dywanu, stołu rozkłóżcie materiały z których będziecie mogły swobodnie korzystać: dary natury, klocki, guziki, klamerki, sznurki itp. Waszym zadaniem jest podjęcie próby odwzorowania swoich obrazków. Możecie również wzbogacić swoje kompozycje poprzez ułożenie innych kojarzących się w wiosną elementów.

 1. Pracowita Pani Wiosna – zabawa w teatr.

Przygotuj dla rodziców, rodzeństwa prawdziwe freblowskie widowisko. Do jego wykonania potrzebujesz różnych przedmiotów, które masz w zasięgu ręki.

„Pracowita pani Wiosna”     Magdaleny Wójcik- Dorosz.

Cieplutkie promienie słoneczko wysyła,

więc Wiosna swą podróż wesołą zaczyna.

Ze snu zimowego trawę już budzi,

na pewno się Wiosna dzisiaj nie nudzi.

Macha też ptakom na powitanie,

czekają przecież gniazda bocianie.

Rozrzuca pierwiosnki, zawilce, sasanki,

coraz cieplejsze budzi poranki.

Na drzewach układa świeżutkie pąki

i wita na świecie nowe pająki.

Niedźwiedziom szepcze na uszko „Czas wstawać”

i biegnie do parku żonkile układać.

A kiedy wieczorem ziewa zmęczona,

zasypia wiatrem cieplutkim tulona.

 1. Wyścigi pająków

Razem z rodzicem stwórz freblowskiego pająka. Wykorzystaj do tego zwiniętą skarpetę  lub rękawiczkę. Jeden koniec sznurka przymocowuj do papierowej rolki, a drugi przywiąż do freblowskiego pajączka. Do zabawy będą potrzebne przynajmniej dwa pająki ze sznurkami na rolkach. Sznurki powinny mieć  długość kilku metrów. Do zabawy zaproś rodzica lub rodzeństwo.  Ustawcie się w linii startu. Kręcąc rolkami, nawijajcie sznurki, aż pająki przywędrują do Was.  Wygrywa ten, którego pająk jako pierwszy dotrze do celu.

 1. Wiosenna łąka – praca plastyczna

Przygotuj białe kartki, farby oraz szczoteczki, plastikowe karty i rolki papierowe. Techniką stemplowania stwórz wiosenne kwiaty.

 1. ,,Wesoła fasola’’ czyli jak założyć hodowlę fasoli?

Co jest potrzebne?

 • 3 nasiona fasoli (proponuję fasolę „Jaś’’)
 • słoik 0,25 l
 • podstawka – miseczka pod słoik
 • gaza
 • gumka recepturka

Co zrobić?

Gazę złożoną 2-krotnie naciągnij na słoik i przymocuj do niego gumką. Palcem wcisnij gazę do środka słoika, tak, aby powstał dołek, w którym należy umieścić nasiona. Nadmiar gazy obciąć. Do słoika wlej wodę tak, aby nasiona były stale wilgotne. Gaza nasiąka wodą i za jej pośrednictwem woda spływa do spodeczka. Dlatego należy pamiętaj o dolewaniu wody do słoika, aby zapewnić nasionom ciągły dostęp wilgoci. Gdy pojawią się korzenie nie będzie konieczne tak częste uzupełnianie wody. Udekoruj swój słoik. Niech będzie kolorowy.

 1. Wykonaj proszę zadanie ze strony 79 w karcie pracy 3, zadania ze strony 75 w karcie pracy „Czytam, pisze, liczę” (oprócz pisania litery j) oraz ewentualnie zaległe strony w kartach pracy.

 

 

Dodaj komentarz