Zadania 29.03.21r.

W poniedziałek 29.03 serdecznie Was witam i o samopoczucie pytam 🙂
Dzisiejszy dzień rozpoczął Wielki Tydzień czyli przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
1. Posłuchajcie kilku ciekawostek na temat Wielkanocy:
 Wielkanoc nazywana jest Świętem Zmartwychwstania Pańskiego. Chrześcijanie obchodzą ją na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Wierzą, że ofiarował swoje życie, żeby odkupić winy ludzi.
 Zwierzęciem ofiarnym przez wiele, wiele lat był baranek, dlatego został on symbolem ofiary Chrystusa.
 Jajka z czasem zaczęto święcić, traktując je jako symbol rodzącego się życia. • Zające traktowano jako symbol płodności, dostatku i wierzono, że to zając przynosi świąteczne jajka.
 Ważnym symbolem zbliżających się świąt jest Niedziela Palmowa, podczas której święcone są palmy. To nawiązanie do witania Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy.
 Ważnym symbolem Wielkanocy są pisanki. Tradycja malowania jajek jest znana od starożytności. Do farbowania jaj używano: łupinek cebuli, wstążek owsa, szpinaku, kory drzew. W niektórych regionach Polski wydrapywano wzory na pomalowanych skorupkach lub oklejano jajka sitowiem, wycinankami z papieru, tkaniną…
2. Porozmawiaj z mamą/tatą jakie tradycje świąteczne są w Twoim domu, jakie były w domach Ich rodziców, dziadków.
Niepisaną tradycją świąteczną są przedświąteczne porządki 😉 Lubicie porządki? Przed Wami klika zabaw, które mam nadzieję przyniosą Wam dużo radości!
3. Posłuchaj wiersza „Każdy po sobie sprząta” i odpowiedz na pytania:
1) czy zapamiętałaś/eś imiona dziewczynek z wierszyka?
2) co znajdowało się w kącikach domu?
3) czy potrafisz posprzatać po sobie Twoje miejsce do zabawy?
Czy Ty również masz obowiązki? Stwórz z mamusią/tatusiem listę Twoich obowiązków. Zaplanuj, które z nich możesz wykonać przed świętami.
4. Pobaw się z rodzicami lub rodzeństwem w zabawę „Tropiciele porządków”
Zamknij proszę oczy. Mamusia/tatuś zaraz zmieni położenie niektórych przedmiotów w pokoju. Ciekawe czy odgadniesz co się zmieniło.
5. Posłuchaj piosenki o sprzątaniu domu i spróbuj zatańczyć tak jak lubisz. Czy zgadasz sie ze słowami: „Skoro wszyscy razem w domu tym mieszkają/Wszyscy niech tak samo o porządek dbają”?
6. Wykonaj proszę zadania ze stron 70, 71, 74 w karcie pracy nr 3.

Dodaj komentarz