Zabawy plastyczne Pszczółek

Zabawy plastyczne Pszczółek

Wiosna to wspaniała pora roku. Przyroda budzi się do życia. Mamy dużo energii  i ochoty do działania. To dobry moment do fajnego spędzenia czasu ze swoimi rodzicami . Dziś kilka pomysłów na zabawy plastyczne. A więc miłej zabawy!
Elżbieta Owczarska
Praca numer 1
Z białego papieru wycinamy 6 kwadratów, czarnym pisakiem na każdym kwadracie rysujemy inny wzór. Wycinamy 1 koło, czarnym pisakiem rysujemy na nim oczy, nos, buzię. Z białego papieru wycinamy buty. Wszystko przyklejamy na czarną kartkę, tworząc ludka. Żółtą kredką dorysowujemy włosy i ręce.

Materiały

– czarna kartka
– klej
– nożyczki
– czarny pisak
– żółta kredka
Praca numer 2
Praca została wykonana w dwóch etapach: 1. Przygotowujemy kartkę z namalowaną zorzą polarną. Malujemy ją szerokim pędzlem rozcieńczoną farbą plakatową w różnokolorowe pasy. 2. Z kolorowego papieru wycinamy pingwinka i kolejno naklejamy na karton: – czarny owal – ciałko, – białe serduszko naklejamy w środku owalu – to buzia i brzuszek pingwina – trzy pomarańczowe serduszka wycięte dziurkaczem – to dzióbek i łapki.

Materiały:

– karton w białym kolorze
– papier kolorowy w kolorze białym, czarnym i pomarańczowym
– farby plakatowe
– szeroki pędzel
– nożyczki
– klej
Praca numer 3
Od szablonu odrysowujemy 6 kółek i wycinamy. Z kółek tworzymy (markerem) buzie przedstawiające emocje – radość, smutek, złość… Kółka przyklejamy  na papierowy talerzyk. Na środku mocujemy przygotowaną papierową strzałkę. W tym celu wykorzystujemy korek i pinezkę. Ostatni etap pracy ze względu na bezpieczeństwo wykonuje nauczyciel. Zegar może być wykorzystany na wiele sposobów np. dziecko wchodząc do przedszkola określa swój nastrój, podaje sytuacje którym towarzyszą dane emocje itp.

Materiały:

– talerzyk papierowy
– blok
– marker
– klej
– nożyczki
– pinezka
– korek
– szablony kółek
Elżbieta Owczarska

Dodaj komentarz