Wycieczka do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 

W poniedziałek grupa Motylki wraz ze starszymi kolegami i koleżankami wyjechali na spektakl „ Urodziny Baby Jagi „ do Siedlec 

Był to pełen piosenek, prześmieszny kabaret dla dzieci. Spektakl zmuszał widzów do aktywnego uczestnictwa poprzez swoją konstrukcję, piosenki aktorskie i satyryczną formę. Baba Jaga obchodziła urodziny i z tej okazji zorganizowała przyjęcie urodzinowe. Niestety Lis przechera  ukradł panu Bajarzowi (magiczny worek z bajkami) – to stało się przyczyną ogromnego zmieszania i pojawienia się w bajkowym lesie wielu postaci z różnych bajek, które wybierały  się z prezentami na urodzinowy bal do Baby Jagi. Zadania dla małych widzów, których aktywne uczestnictwo pomagało w rozwiązywaniu kłopotów bajkowych postaci, a także stanowiło edukację poprzez zabawę dotyczącą min. ekologii i higieny osobistej. W spektaklu wykorzystano plan żywy (aktorski), a jako dodatkową atrakcję, wprowadzono krótkie scenki estradowe z użyciem lalek teatralnych (marionetki, mupety). 

W spektaklu  występowały : Pan Bajarz, Baba Jaga, Czerwony Kapturek, Miś Puszatek, Strusie Pędziwiatry oraz Lis Przechera. 

Motylkom bardzo podobał się spektakl. 

Dodaj komentarz