Wielkanocne zabawy 2.04

Drodzy Rodzice!

Przedstawiam Wam kilka prostych zabaw związanych z wielkanocnymi tradycjami. Można je przeprowadzić w domu lub na podwórku. Nie wymagają wielu rekwizytów ani szczególnych przygotowań.

Życzę udanej zabawy ze swoimi pociechami!

  • Szukanie jajek – ukryj w domu kilka czekoladowych jajek. Będzie ciekawie jeśli pomożecie dzieciom odgadywać, gdzie  są schowane przygotowując słoik z zagadkami np. w tym miejscu jest zimno i na pewno znajdziesz tam mleko (lodówka). Takie podchody są zawsze ciekawsze niż trochę oklepane ciepło-zimno.
  • Do koła – przygotuj słodki poczęstunek (lizak lub cukierek) dla każdego uczestnika. Ułóż je w narysowanym wcześniej na podłodze kole, przyklejając do dywanu taśmę malarską, na podwórku wyznacz koło patykiem lub kredą. Uczestnicy turlają jajko, tak żeby wtoczyło się do koła. Słodycz bierze ten kogo jajko zatrzyma się najbliżej niej. Polowanie na słodycz jest świetną zabawą!
  • Wierszyk z pokazywaniem ” Pobudka”. Budzą się listeczki (dziecko przeciąga się), szemrzą wartko rzeczki( pokazuje ręką wijąca się rzekę – jak wąż i szumi), śniegi roztopione( kuca i kładzie sie na dywanie), w kałuże zmienione( imituje skakanie w kałuże)
  • Wielkanocne rytmy – losujemy karteczki z wyrazami z związanymi z Wielkanocą ( rodzic czyta wyrazy np. koszyk, babka, żurek). Zabawa polega na znalezieniu rytmu do wyrazu.

Dodaj komentarz