ŚWIĘTUJEMY, FREBLUJEMY…

Według F. Froebla zabawa zajmuje najważniejsze, centralne miejsce w rozwoju dziecka. Jest najważniejszą cechą rozwoju i procesu uczenia się dziecka. Dzięki temu, że nasze przedszkole wyposażone jest w kilka zestawów Darów Froebla, możemy bez przeszkód już po raz drugi realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Świętujemy, Freblujemy”.
 
„Biedroneczki” w pierwszym tygodniu projektu organizowanym przez Froebel.pl wykonały następujące zadania:
– Skarby Pani Wiosny
– Zobacz czy to Twoja twarz
– O jeżyku i marcowej pogodzie
– Wiosenna pogoda
Wiele radości sprawiły dzieciom te wszystkie zadania, ale najbardziej emocjonujące było wyjmowanie szczypcami kolorowych pomponów. Pudełko ze sznurkami na stałe zagościło w naszej sali 🙂
 
W drugim tygodniu realizacji projektu dzieci wykonały następujące zadania:
– Freblowski tort urodzinowy
– Zawsze do światła
– Wiosenne wycinanki
– Wiosenne opowieści
Okazuje się, że zadania, które wydają się najtrudniejsze sprawiają dzieciom najwięcej radości. Są przy tym tak bardzo zaangażowane i zafascynowane, aż szkoda robić przerwę na obiad 🙂.
 
W trzecim tygodniu zrealizowano następujące zadania:
– Stemplowanie techniką Twal
– Rachunki – matematyczne kwiatki – zabawy matematyczne i manualne
Dzieci zakochały się w technice Twal 😍😍😍 dzięki której wyszły niesamowite prace. W zabawie „spinaczowe kwiatki” doskonaliły umiejętność klasyfikowania i liczenia, a także ćwiczyły małą motorykę.
 
W czwartym tygodniu realizacji projektu wykonano zadania:
– Wielkanocny kurczaczek
– Zapamiętaj i pomaluj
– Wiosenne wyścigi
Wszystkie działania bardzo się dzieciom podobały i chętnie do nich w wolnym czasie wracały. Niektóre dzieci bez problemu wykonały trudniejszą (przeznaczoną dla 5-6 latków) wersję zadania zapamiętaj i pomaluj. Dzieci bardzo lubią zabawy z wykorzystaniem Darów Froebla ponieważ mają swobodę działania przy okazji uczą się wielu nowych rzeczy i utrwalają już nabyte umiejętności.
Niestety czwarty tydzień to ostatni tydzień świętowania urodzin Froebla 🙁, ale nie ostatni w którym przedszkolaki bawią się jego Darami 🙂
 

Dodaj komentarz