Święto Mamy – wtorek 26.05.2020

Drogie dzieci dzisiaj jest bardzo ważny dzień Święto Naszych Kochanych Mam. Pamiętajcie o życzeniach i ogromnym całusie. Zachęcam Was do wykonania prostej pracy, która na pewno ucieszy Wasze mamy bo będzie wykonana przez Was.

Możecie poprosić Waszych tatusiów o pomoc.

Kwiatek z dłoni”- odrysowujemy Waszą dłoń na zielonym papierze, potem z pomocą rodzica ją wycinamy. Przyklejacie ją  na biały karton lub inny kolor jaki macie w domu. Na każdy palec papierowej dłoni naklejacie kolorowy kwiatek(może być narysowany i pokolorowany).Następnie przeliczamy kwiatki i porównujemy ich liczbę z liczbą palców. Możecie ozdobić bukiet listkami, kokardą, możecie też wykonać i nakleić wazon. I oczywiście wręczyć Waszą pracę mamusiom.

Zabawa „Mama ma dużo pracy”

Rodzic mówi

-Mama ugotowała obiad. Co ugotowała? Dzieci dopowiadają, np.: zupę, kotlety, ziemniaki…

-Mama zrobiła pranie. Co uprała? Dzieci dopowiadają, np.: spodnie, bluzkę, spódnicę…

-Mama zrobiła zakupy. Co kupiła? Dzieci dopowiadają ,np.: chleb, jabłka, pomidory…

-Mama poukładała na półkach zabawki. Jakie zabawki? Dzieci dopowiadają, np.: lalki, klocki, samochody…

Odbicie lustrzane” – zabawa ruchowa naśladowcza. Rodzic staje przodem do dziecka i wykonuje wymyślone przez siebie ruchy, gesty, miny. Zadaniem dziecka, które jest odbiciem rodzica, jest naśladowanie go. Dziecko musi być skoncentrowane, by nadążyć za zmianami. W dalszej części zabawy zamieniamy się rolami – dziecko pokazuje, rodzic naśladuje.

 

Hanna Tomaszewska

Dodaj komentarz