Popołudniowe zabawy na czwartek 16.04.2020

Kochane Misie tu znajdziecie kolejne propozycje zabaw na czwartkowe popołudnie w domu.

ZAPRASZAM!!!!

 

Mały kucharz”  ‒ zachęć dziecko do pomocy podczas przygotowywania posiłku – smarowania chleba masłem za pomocą bezpiecznego noża (plastikowego, bez ostrych krawędzi), obierania ugotowanych warzyw lub jajek, krojenia ich na kawałki. Starsze dzieci mogą pomóc przy obieraniu surowych warzyw za pomocą obieraczki. Zachęta do uczestnictwa w pracach domowych może wpłynąć zarówno na rozwój sprawności dłoni, jak i na poczucie wartości dziecka, poczucie przynależności  do rodziny, a także samodzielność.

„Korale z makaronu”  ‒ przygotuj makaron, który ma otwór w środku, np. rurki (penne), sznurek oraz farby plakatowe, pędzelek i kubeczek z wodą. Poproś, aby dziecko pomalowało farbami makaron. Po wyschnięciu zachęć do nawleczenia makaronu na sznurek. Zabawa rozwija kreatywność dziecka oraz sprawność rąk

„Tor przeszkód”  ‒ wspólnie z dzieckiem zbuduj z mebli tor przeszkód: możecie wykorzystać krzesła, stołki, materace, koce, poduszki itp. Poproś, aby dziecko przeszło tor przeszkód  w określony sposób, np. pod krzesłem, wchodząc na stołek, układając się na brzuchu na kocu i odpychając rękami od podłogi, skacząc z poduszki na poduszkę.  Dołącz do zabawy i zorganizujcie wyścigi! Zabawa  rozwija sprawność całego ciała – słę, zwinność, koordynację ruchową. Wprowadzenie elementu rywalizacji (między rodzeństwem lub dzieckiem  i rodzicami) wpływa na rozwój emocjonalny – pozwala doświadczać wygranej  i przegranej, uczy zachowania wobec innych, czekania na swoją kolej.

 

JOANNA PLEWKA

Dodaj komentarz