Polskie krajobrazy – środa 29.04.2020

Haloooo, pobudka!!!!! Wstawać Motylki, szkoda dnia

 

  1. Zapraszam Was na rytmiczną rozgrzewkę w podskokach:

https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo&fbclid=IwAR38LUqRbfNqhASFA1gDco4eZnfdeFCAefrMH1-l7rXRAun5ndmy0O7eccI

 

  1. Rozruszaliście się trochę? Super! Czy pamiętacie co to jest krajobraz? Jeżeli nie to zerknijcie do ściągawki, która znajduje się we wczorajszych zadaniach. Bardzo proszę, abyście dzisiaj narysowały, namalowały wybrany krajobraz Polski. To co chcecie, to co Wam się najbardziej podoba, albo to gdzie byście chcieli pojechać. Jeżeli macie w domu bibułę lub papier kolorowy również możecie to wykorzystać. Jestem bardzo ciekawa Waszych prac plastycznych. Liczę na to, że pochwalicie się nimi w komentarzu na naszej grupie lub w grupowym meilu.

3. Nie może oczywiście zabraknąć zadań z kodowania. Proponuję kilka do wyboru: policz  elementy;  stwórz kod, który zaprowadzi zieloną kropkę na mapę konturową Polski; stwórz kod, który zaprowadzi zieloną kropkę do litery „k” tak, aby przeszedł przez wszystkie litery i stworzył nazwę miasta (podpowiem, że do tego miasta dotarła Pyza w naszym przedstawieniu). Miłośnicy kodowania mogą zrobić wszystkie zadania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla spryciarzy mam zadanie specjalne, szczególnie dedykowane 6-latkom, ale dostępne dla wszystkich. Dla ułatwienia podam etapy tego zadania:

1) Odkoduj litery. Ojej, a co to? Na jednej kartce brakuje kodu? Nie martwcie się, zaraz jakoś sobie z tym poradzimy.

2) Spróbuj ułożyć jakiś wyraz z liter które masz. Nie da się bez tej brakującej? Czy masz pomysł jakiej litery brakuje? Jeżeli nie, poproś rodziców o pomoc.

  A       K       L       O        P        pusta karta pracy

3) Jak już wiecie jakiej litery brakuje spróbujcie ją zakodować, jeżeli jest to za trudne to znowu poproście rodziców lub po prostu ją napiszcie. Starszaki czy pamiętacie dlaczego jedne litery są czerwone, a drugie  niebieskie? Kto nie pamięta niech do mnie zadzwoni, a ja wytłumaczę .

Kto zrobił ostatnie zadanie zasłużył na ogromne brawa i wielkie lody. A rodzice, którzy pomagali zasłużyli na mocnego przytulasa i tyle całusów z ilu liter składał się wyraz.

 

  1. Kto ma jeszcze siłę i chęci zapraszam do zabawy z panią Sylwią na Froebel.pl. Kto się spóźni na 10.00 niech się nie martwi bo pani Sylwia obiecała że na was zaczeka.

 

Pozdrawiam serdecznie! Życzę Wam miłego dnia i owocnej pracy.

Ps. Zróbcie mi tę przyjemność i prześlijcie zdjęcia swoich krajobrazów i efektów kodowania. Proooooooszę!!!!!!

 

Zadania Misiowej Mamy

Dzisiaj porozmawiamy o stolicy Polski 🙂 Ciekawa jestem czy wiesz jak się nazywa? A może miałaś/eś okazję ją zwiedzić? Tak, to Warszawa 🙂
1. Poproś mamusię/tatusia o pokazanie na mapie Warszawy (jeśli nie macie jej Państwo w wersji papierowej, można pokazać dziecku na mapie np. tutaj https://www.google.com/…/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47009964…
Czy uda Ci się wskazać położenie Warszawy na mapie, którą trzyma Mały Miś?
2. Wybierz się na wirtualny spacer po Warszawie https://www.youtube.com/watch?v=4VepDrHH4bI
Opowiedz mamusi/tatusiowi co spodobało Ci się najbardziej. Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy – opowiedz o swoim ulubionym miejscu 🙂
3. Zajrzyj do flipbooka wydawnictwa MAC – Kompleksowe rozwiązania dla edukacji

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oa_kp_5_5/…/index.html…

i rozwiąż zadanie ze strony 18 ( wersja elektroniczna flipbooka str. 20). Zadanie polega na odszukaniu na dużym zdjęciu fragmentu umieszczonego na dole karty.

Ana Sankowska

Dodaj komentarz