Niezapomniane chwile

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy, bowiem „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Wspaniałej zabawy nie mogło więc zabraknąć i w naszej grupie. Było wszystko to, co uwielbiają przedszkolaki: koncert Małej Orkiestry Dni Naszych, taniec, śpiew, bajkowe postacie,  kolorowanki, a także słodkie małe, co nieco.

Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo zdrowia oraz uśmiechu od ucha do ucha. Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą i niesie ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

 

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej grupie szczególne święto czyli Dzień Chłopaka.

W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”, wykonały taniec oraz wręczyły upominki .

Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Wierszobranie

Nasi reprezentanci podczas występu na konkursie recytatorskim  w ŁOKu wykonali wiersz Jana Brzechwy „ Ćwikła”. Chłopcy zdobyli wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy Nikodemowi i Tomkowi!!!

Warsztaty kulinarne w restauracji Zielony Gaj

3 listopada przedszkolaki z grupy Krasnoludki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w restauracji Zielony Gaj.

Pan Kamil pokazał dzieciom jak krok po kroku przygotowuje się pizzę. Później każdy przedszkolak mógł przygotować własną pizzerinkę, którą po upieczeniu zjadł. Czas oczekiwania na pizzę umiliły atrakcje  na sali zabaw.

Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nasze Panie Kucharki dbają o urozmaiconą dietę naszych przedszkolaków. Tego dnia przygotowały dla dzieci śniadanie w innej wersji..Każdy Krasnal mógł sam skomponować zdrową kanapkę.

Światowy Dzień Urbanistyki

Światowy Dzień Urbanistyki też można świętować w przedszkolu. Krasnoludki dowiedziały się czym jest urbanistyka, czytały globalnie, bawiły się symbolicznie. Uczyły się współpracy i planowania, projektując i rysując własne miasta.

Przedszkole do Hymnu

10 listopada Krasnoludki wzięły udział w akcji przedszkole/szkoła do hymnu. Ubrane na biało – czerwono z kotylionami wykonanymi własnoręcznie zaśpiewały wszystkie zwrotki hymnu

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Święto co roku obchodzone jest w dniu 5 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest  to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia nasza grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.
Krasnoludki poznały historią pluszowego misia oraz wymieniały  najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach .Ulepiły  również misie z plasteliny oraz wykonały z gąbki. Dzieci wspaniale poradziły sobie  z każdym z zadań. Dzień ten był pełen wrażeń, radości i śmiechu.

Dodaj komentarz