Nasze propozycje aktywności na środę 1.04.20r

Nasze propozycje aktywności na środę 1.04.20r. 🙂

 

Dzisiaj robimy: nic  . Nieee to tylko prima aprilisowy żart

Na dzisiaj są takie propozycje:

  • Zrób domownikom primaaprilisowy żart. Możesz też zadzwonić do babci, dziadziusia, cioci i wujka, pani Agnieszki  i zażartować sobie, tylko pamiętaj, aby na koniec powiedzieć: prima aprilis
  • Poćwicz trochę buzię wykorzystując artykulacyjną ruletkę.

https://wordwall.net/pl/resource/1049263/ruletka-artykulacyjna-magda-sulich-parzonko

  • Mam do wyboru dwie propozycji z kodowania „Wiosenna łąka w instrukcji słownej ukryta” lub „Zaznacz figurę, która nie pasuje”, a dla miłośników sudoku zadanie „Kostki, kostki w sudoku zamienione” (kostki do sudoku możesz narysować sam).

Możesz oczywiście zrobić te wszystkie zadania lub wykorzystać podane propozycje  do przygotowania podobnych zadań dla mamy lub taty – jesteś przecież bystrzakiem.

  • Kolejna propozycja jest muzyczna. Przyda się w niej znajomość nazw zwierząt mieszkających w gospodarstwie. Pamiętasz ten utwór?

https://www.youtube.com/watch?v=iHxAyTTTmZc

Czy pamiętasz w których momentach słuchając tego utworu uderzaliśmy w gazety lub uda? Jeżeli nie, to podpowiedź jest w pliku muzycznym. Tym razem zamiast uderzać to proszę Cię, abyś wymieniał/a nazwy zwierząt podzielone na sylaby (muzyka wymaga, aby były to 2 sylaby) na zmianę z rodzicem lub rodzeństwem. Postarajcie się wymieniać zwierzęta tylko z wiejskiego podwórka.  W pewnym momencie zaczyna się muzyka bez akcentów wtedy jest czas aby przypomnieć sobie nazwy wszystkich wymienionych zwierząt. Ciekawe kto więcej ich zna i kto ma lepszą pamięć.

  • O 10.00 jest spotkanie z panią Kasią na Poranku Freblowskim – pl

 

Propozycje zadań na 1.04.2020 od Misiowej Mamy

 

1) Prima aprilis to święto żartów i uśmiechu. Rozruszajcie śmiechem Wasze buzie. Wyobraźcie sobie jak mógłby brzmieć śmiech: konia/myszki/świnki/kurczaczka i spróbujcie śmiać się jak wymienione zwierzątka.

2) Zamieńcie się rolami z mamusią/tatusiem. Przez dziesięć minutek rodzice zachowują się jak dzieci, a dzieci jak rodzice 🙂 Przy okazji przypomnijcie sobie jak nazywają się dzieci wiejskich zwierzątek
(można wykorzystać wiersz Stanisława Kraszewskiego „Na wiejskim podwórku”http://www.edukacja.edux.pl/p-16346-my-tez-mamy-swoje-mamy-…

3) Wyjdź na chwilkę ze swojego pokoju/salonu/kuchni. Mama/tatuś zrobi małego psikusa i zmieni położenie kilku przedmiotów. Ciekawe czy uda Ci się je wskazać i odłożyć na miejsce.

 

Życzymy dobrej zabawy i pamiętaj: Dzisiaj prima aprilis. Uważaj, bo się pomylisz 🙂

 

Na naszym grupowym meilu lub Facebooku możesz pochwalić się co udało ci się wykonać i komu zrobić primaaprilisowego psikusa.

 

Muzyczna zabawa z instrukcją:

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Sankowska

Dodaj komentarz