JESTEŚMY SAMODZIELNI W KUCHNI

Realizację tematyki: „Jesteśmy samodzielni w kuchni”, grupa „Witaminki” rozpoczęła od zwiedzenia przedszkolnej kuchni, aby dowiedzieć się jak powstają pyszne dania.
Wizyta poprzedzona była pogadanką na temat zasad bezpiecznego zachowania się w trakcie zwiedzania kuchni.
Panie Kucharki z przyjemnością oprowadziły nas po kuchni i opowiedziały o swojej pracy. Przedszkolaki obejrzały wyposażenie kuchni, ogromne: garnki, miski, patelnie oraz maszyny i sprzęty ułatwiające pracę.
Panie opowiedziały dzieciom, w jaki sposób przyrządza się posiłki, zwróciły uwagę na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania czystości i bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Dzieci chwilę obserwowały również jak Panie Kucharki gotują obiad.

     

Realizację tematyki: „Jesteśmy samodzielni w kuchni”, grupa „Misie” rozpoczęła od zwiedzenia przedszkolnej kuchni, aby dowiedzieć się jak powstają pyszne dania.

Wizyta poprzedzona była pogadanką na temat zasad bezpiecznego zachowania się w trakcie zwiedzania kuchni.

Panie Kucharki-  z przyjemnością oprowadziły nas po kuchni i opowiedziały o swojej pracy. Przedszkolaki obejrzały wyposażenie kuchni, ogromne: garnki, miski, patelnie oraz maszyny i sprzęty ułatwiające pracę.

Panie opowiedziały dzieciom, w jaki sposób przyrządza się posiłki, zwróciły uwagę na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania czystości i bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków.  Dzieci chwilę obserwowały również jak Panie Kucharki gotują obiad.

W kolejnych dniach przedszkolaki samodzielnie przygotowały  na podwieczorek – ciast Śmietanowiec oraz pizzę. Dzieciom bardzo smakowały przygotowane posiłki.

 

 

Dodaj komentarz