JABŁKOWA OLIMPIADA SPORTOWA

28 września to szczególny dzień w kalendarzu nietypowych dni, gdyż w Polsce obchodzimy wtedy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi z Polski. 

Świętowanie tego dnia Biedroneczki i Słoneczka rozpoczęły od rozmów na temat jabłek – ich wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, zapachu, różnych odmian oraz tego, dlaczego warto je jeść i pod jaką postacią. Następnie przedszkolaki wraz z paniami spotkały się na placu przedszkolnym, gdzie odbyła się Jabłkowa Olimpiada Sportowa. Poprzedziła ją taneczna rozgrzewka. Później mali sportowcy złożyli olimpijskie przyrzeczenie:

My przedszkolacy przyrzekamy:

Wykonywać wszystkie zadania sportowe do końca i dokładnie.

Nikogo nie popychać i nie oszukiwać.

Nie płakać, gdy przegramy.

 Bawić się wspaniale i uśmiechać się stale.

Zaplanowane przez panie konkurencje dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych może posłużyć jako inspiracja do wielu ćwiczeń. Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje i dostarczyły dużo radości.

Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” w przedszkolu zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.

 

Dodaj komentarz