Informacje

Drodzy Państwo w związku z nietypową sytuacja w kraju i na świecie ten rok szkolny zapowiada się też nietypowo.
Z radości i utęsknieniem czekamy na spotkanie z dziećmi i z Państwem. Z dziećmi zobaczymy się już 1.09 w przedszkolu. Z Państwem spotkania mogą jedynie odbywać się po za – przypadkiem na mieście, w sklepie itp. Obecne obostrzenia nie pozwalają, aby rodzice wchodzili do sal i mieli bezpośredni kontakt z nauczycielem. Do przekazywania informacji będzie służył Facebook, meil, telefon i „pojemnik” z nazwą naszej grupy znajdujący się w holu przedszkola.
W tym roku dzieci przynoszą do przedszkola kapcie, podpisany strój gimnastyczny w foliowym worku np. strunowym i ……nic więcej. Będziemy korzystać z ręczników papierowych, a zębów w tym roku nie myjemy. Na obecną chwilę wstrzymany jest zakup kart pracy ( zaczekamy o.k 2 tygodni na rozwój sytuacji). Nie chcemy, aby w razie wprowadzenia nauczania zdalnego (mamy nadzieję, że tak się nie stanie) karty pracy utknęły w przedszkolu.
Na razie nie będziemy zbierać żadnych składek – na zakupy na pierwsze miesiące pracy z dziećmi mamy pieniądze z wyprawki z ubiegłego roku.
W tym roku jesienią nie jest planowane zebranie z rodzicami z przyczyn oczywistych i do odwołania wstrzymana jest organizacja imprez przedszkolnych.
Bardzo prosimy 1.09 przynieść wypełnione oświadczenie (jak już będzie stworzone zamieścimy na stronie i na grupie) dotyczące osób upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola.
Do szatni będą wpuszczani po 2 rodziców z każdej grupy w związku z tym prosimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wprowadzenie dziecka do przedszkola będzie trwało dłużej niż do tej pory.
Do przedszkola nie będzie mogło wejść rodzeństwo dziecka. Wchodząc do przedszkola rodzic musi mieć założona maseczkę i koniecznie zdezynfekować ręce. Dziecko będzie miało mierzoną temperaturę, jeżeli będzie powyżej 37 stopni nie będzie przyjęte do przedszkola.
Jeżeli dziecko ma alergię, a co za tym idzie objawy niby chorobowe, prosimy przynieść zaświadczenie od lekarza, w innym przypadku dziecko z katarem, kaszlem nie zostanie przyjęte do przedszkola.
Dziecko nie może przynosić do przedszkola żadnych swoich rzeczy np. zabawek, wody do picia, książeczek itd.
Prosimy uczulić dzieci na częste mycie rąk i nie dotykanie nimi twarzy.
Jeżeli macie Państwo jakieś pytania dotyczące funkcjonowania przedszkola proszę śmiało pytać. Jeżeli będę umiała z chęcią odpowiem 😊
Jest to dla nas wszystkich trudna sytuacja, dlatego prosimy o wyrozumiałość w wielu kwestiach.
Chcemy i jesteśmy gotowe do pracy z dziećmi, ale ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Dodaj komentarz