Dzień Taty – wtorek 23.06.2020

Witam Was serdecznie drogie Motylki

Dzisiaj jest szczególny dzień i jestem pewna, że wiecie dlaczego.

Dzisiaj jest Dzień Ojca.

Czy dałaś/eś radę wykonać wczorajsze zadanie tj. uścisk i podziękowanie z rana? Jeżeli tak to super, jeżeli nie to zrób to jak najszybciej. Jestem pewna, że masz dużo powodów do podziękowania.

 

Na początku mam dla ciebie kilka propozycji aktywności koniecznie z udziałem taty:

– „Trening z tatą”

https://www.youtube.com/watch?v=9uVKh3GNiQA

 

–  „Godni zaufania”

Zawiąż tacie oczy szalikiem lub chustką i oprowadzaj tatę po domu (w ciepłe dni ta zabawa świetnie sprawdza się na dworze). Niech dotyka rękami ścian, przedmiotów, zgaduje, w którym jest pokoju. Potem zamiana ról – ty będziesz mieć zawiązane oczy a tatuś będzie cię oprowadzał po domu lub podwórku.

 

–  „Zrobieni w domowego balona”.  Do nogi każdej osoby przywiążcie na niezbyt długiej nitce nadmuchany balonik. Gra polega na tym, żeby zdeptać balony przeciwników, ale też oszczędzić własny. Zadbajcie o wolną przestrzeń, a świetny ubaw gwarantowany! Jeżeli nie macie balona może go zastąpić sznurowadło

 

Teraz posłuchaj lub przeczytaj co dzieci powiedziały na temat swoich tatusiów. Który opis pasuje do Twojego taty? Jeżeli żaden to spróbuj w formie śmiesznego wierszyka opowiedzieć jaki jest Twój tata i co lubisz z nim robić.

https://view.genial.ly/5eeb728dfb13f70d97dc9231/interactive-content-dzien-ojca?fbclid=IwAR1vDRY3vXiShw4yAkqDJmKBZTiCkKj7w3TtDWobc3hcOGculT8Ba867amg

 

Bardzo proszę, abyś narysował/a portret swojego taty. Pamiętaj, aby były narysowane wszystkie szczegóły: wąsy, okulary, pieprzyk itp. Zrób to najlepiej jak potrafisz ponieważ będzie to prezent dla tatusia. Możesz wykorzystać przesłaną ramkę lub zrobić ją według własnego pomysłu.

Koniecznie pochwal się rysunkiem na naszej grupie Facebookowej.

 

Dla chętnych mam jeszcze kilka kart pracy….. oczywiście z tatą w roli głównej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Życzę wam miłego dnia i duuuuuużo czasu spędzonego z tatusiem.

Jeżeli nie możecie się z  nim zobaczyć to koniecznie do niego zadzwońcie.

 

Anna Sankowska

 

Dodaj komentarz