Czytajmy dzieciom!

Codzienne czytanie dziecku jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielnie myślącego, kulturalnego, etycznego a także człowieka z wyobraźnią.
Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Nasze Przedszkole uzyskało dofinansowanie ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na  zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz  na  realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci, którego celem jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek, wzmacnianie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym.

A my dajemy szansę na codzienny kontakt z książką i w dniu 18.05.2022 w naszej grupie mieliśmy przyjemność gościć Pana Michała (tata naszej Asi), który przeczytał dzieciom bajkę pouczającą z serii „Poczytaj mi mamo”. Dzieci były bardzo skupione i zaciekawione. Panu Michałowi bardzo dziękujemy za poświęcony czas. 

Rodzicu pamiętaj, że głośne czytanie książek bawi i uczy jednocześnie Twoje dziecko. Jeśli maluch przeżywa trudne chwile to możesz mu pomóc czytając odpowiednią książkę.

Dodaj komentarz