Czwartek 16.04 – Praca rolnika

1. Przygotuj wygodny strój. Dziś wzmocnimy mięśnie grzbietu. Potrzebujesz: laski gimnastycznej (możesz zastąpić ją prostym kijkiem) i skakankę (lub sznurek)
– „Noszenie wody” – włóż laskę gimnastyczną między łopatki. Poproś o pomoc mamę. Naśladuj pracę rolnika noszącego wodę. Prostuj się, patrz przed siebie, wspinaj się na palcach, stawaj na całych stopach, na palcach, na stopach.
– „Koszenie trawy” – to ćwiczenie wykonaj z mamą lub rodzeństwem. Przyjmij pozycję na czworakach, druga osoba obwiązuje ciebie w pasie i prowadzi do wyznaczonego miejsca.
– „Pług” – ustaw krzesełka jedno za drugim. Czołgaj się pod nimi.
– „Taczki” – przyjmij pozycję na czworakach, wyciągnij do tyłu wyprostowane, rozstawione nogi. Druga osoba staje między nimi, łapie za kolana i unosi nogi do góry. W pozycji „taczki” przejdź do końca pokoju.
– „Maszyny rolnicze” – na dowolny sygnał naśladuj głosem i ruchem np.: traktor, kombajn, wóz z konikiem
2. „Rolnik sam w dolinie” zabawa ruchowa do piosenki. Do zabawy wykorzystaj wszystkich chętnych domowników i pluszaki. Jedna osoba jest „rolnikiem”, która wybiera i chwyta za ręce „żonę”, potem „żona” wybiera „dziecko” i tak dalej. Osoba, która jest „serem” wchodzi do koła i się przewraca. To ona rozpoczyna zabawę od nowa – staje się „rolnikiem”.
3. „Co można z tego zrobić?” Podajcie propozycje do czego można wykorzystać produkty. (Poproś mamę o zapisanie wszystkich słów)
– jajka (kanapki, sałatka, jajka w majonezie, ciasto …)
– mleko (kakao, ser, budyń …)
– miód (kanapki, ciasto …)
– wełna (sweter, czapka, rękawiczki …)
– pióro (poduszka, pierzyna)
Spróbuj ułożyć wybrane wyrazy z liter Alfabetu z ubiegłego roku i podskocz tyle razy na jednej nodze, ile ten wyraz ma liter.
4. Praca z Kartą pracy, KP3.46a. Zapisz i rozwiąż działania arytmetyczne (dodawanie w zakresie 10) (do wydruku)
   KP3.46b. Przeczytaj sylaby i napisz utworzone z nich wyrazy. (do wydruku)
Edyta Czerska

Dodaj komentarz