CodeWeek2021 z Uczymy Dzieci Programować

Dzieci z grupy „Biedroneczki” wzięły udział w wyzwaniu CodeWeek2021 z Uczymy Dzieci Programować i po delikatnej modyfikacji orginalnych zadań wykonały 6 z 10.
Zadanie 1 „Tworzymy zespół z Uczymy Dzieci Programować” polegało na ułożeniu puzzli tematycznych. My poszliśmy krok dalej i dzieci stworzyły własne puzzle o tematyce jesiennej.
Zadanie 2 ” Uczymy się współpracy z Uczymy Dzieci Programować” polegało na układaniu wieży z kolorowych kubków w kolejności jaką wskazywała kostka.
Zadanie 3 „Krytycznie myślimy z Uczymy Dzieci Programować” – dzieci grały w grę planszową którą tworzyły kolorowe krążki. Dzieci rzucały kostką i przedstawiciel drużyny przechodził na najbliższe pole w tym kolorze który wskazała kostka.
Zadanie 4 „Nasze pomysły z Uczymy Dzieci Programować” polegało na stworzeniu rakiety. Maluszki zrobiły ją z kubków plastikowych, folii aluminiowej i kolorowej bibuły.
Zadanie 5 „Budujemy relacje z Uczymy Dzieci Programować” to dyktando graficzne. W związku z tym, że maluszki nie potrafią jeszcze układać typowych dyktand graficznych, zadanie dostosowane było do ich możliwości. Na macie naklejone zostały małe kolorowe kropki. Zadaniem dzieci było dopasować kolor kubka do koloru kropki i położyć go w tym miejscu.
Zadanie 6 „Szukamy i doświadczamy z Uczymy Dzieci Programować” było najbardziej emocjonujące. Polegało na zbudowaniu jak najwyższej wieży z plastikowych kubeczków. Niektóre dzieci podeszły do zadania bardzo ambitnie i stawały na krzesełko aby ich wieża była najwyższa.
Wszystkie zadania wykonywane były chętnie i z wielką radością.

Dodaj komentarz