Aktywność 02.11.2021- wtorek

Witajcie kochane Misie i drodzy rodzice. Mam nadzieję że wypoczęliście trochę przez ten trochę przedłużony weekend. Jesteście gotowi zaczynamy .

  1. Na początek posłuchajcie odgłosów natury i powiedzcie jaki temat w tym tygodniu będziemy realizować.

https://www.youtube.com/watch?v=xhE2AL7pPXo

https://www.youtube.com/watch?v=kaAGsHnjOms

Już wiecie o czym będziemy rozmawiać co to były za odgłosy? Jestem pewna że już wiecie.

Do kolejnego zadania będą potrzebne kartki , nożyczki , kredki lub coś do pisania.

Narysujcie na kartkach papieru krople deszczu.( ważne jest aby były różnej wielkości, możecie wykorzystać kartki w 2 kolorach białym i niebieskim). wytnijcie je precyzyjnie.

2. Teraz mam kolejną porcję zabaw. Pobawimy się literkami. Na kroplach napiszcie jeśli potraficie lub poproście kogoś dorosłego by to zrobił poznane literki .( o , O, a,A, T, t, e,E, I,i,)(na jednej kropli jedna litera).6- latki litery drukowane i pisane małe i wielkie. 5- latki litery drukowane małe i wielkie. Pobawcie się z  rodzeństwem lub domownikami w poszukiwaczy liter. Podczas piosenki o deszczu  https://www.youtube.com/watch?v=y5-gOF__fs4

maszerujcie po pokoju i rozsypujcie krople deszczu, gdy wszystkie krople spadną na dywan rodzic wypowiada szukaną literę a dziecko ma ją odnaleźć./ inna odsłona zabawy dziecko ma w ręku kartonik z literą i ma za zadanie odnaleźć odpowiednio mała lub wielką.

Zadanie dla 6 latków. Odszukajcie krople z literą t i pobawcie się w dołączanie liter z samogłoskami np. t – a, o- t itp.  spróbujcie odczytać powstałą sylabę.

Zabawa „Sokole oko” poszukajcie w domu gazet. Zabawa polega na wyszukiwaniu określonej literki wśród innych. Dzieci odnajdują w tekście np. literkę „A” i zakreślają ją.

Zabawa „Detektyw”- rozejrzyjcie się po domu i spróbujcie odnaleźć przedmioty zaczynające się głoską : tu rodzic określa głoskę dla 6 latków mogą być wszystkie głoski dla 5 latków poznane w przedszkolu.

Dla chętnych   http://www.kreatywniewdomu.pl/2018/11/ukryte-sylaby.html

Teraz czas się trochę poruszać proponuję zabawę ruchową, którą już znacie „Deszczyk pada ”   https://www.youtube.com/watch?v=L3QdGJA7

Jeszcze trochę potrwa nasza kwarantanna więc wykonajcie proszę kalendarz pogody ,na którym będziecie codziennie dokonywać obserwacji pogody i zaznaczać swoje wnioski (stany pogody)na kalendarzu . Będzie to świetna możliwość utrwalenia sobie nazw dni tygodni oraz nazw stanów pogodowych. Jeśli macie możliwość sprawdzenia temperatury to świetnie. Porozmawiajcie z rodzicami na temat jak działa termometr. Powodzenia.

zdjęcia poglądowe 

3. Karta pracy, cz. 1, s. 69. W deszczowy jesienny dzień wybrałeś się z przyjacielem na spacer. Narysuj siebie i swojego przyjaciela pod parasolem. Prowadź linię po śladach. Pokoloruj krople deszczu.

Joanna Plewka

Dodaj komentarz