Święto dyni

W piątek 30 października obchodziliśmy dzień dyni w naszej grupie.  Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią oraz teatrzykiem do wiersza M. Kownackiej pt. ,,Dynia” .Na podstawie wysłuchanego wiersza pt. „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i ,że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.
Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń.

Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni.

Wykorzystaliśmy dynie do zrobienia stworków – zwierzątek. Wszyscy byliśmy zachwyceni pomysłowością i starannością wykonanych prac.

Dzieci miały okazję przekonać się jak smakuje dżem dyniowy oraz zupa dyniowa ,którą specjalnie na tę okazję przygotowały Panie kucharki.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

Dodaj komentarz