Zabawy na wiejskim podwórku

Nasze propozycje aktywności na wtorek 31.03.20r.

 

  • Zbuduj z klocków, które masz w domu zagrodę dla zwierząt, oborę, stajnię, chlew i dom gospodarza.
  • Posłuchaj wiersza „Bajka o farmie” (https://miastodzieci.pl/bajki/bajka-o-farmie/ lub plik audio). Wymień zwierzęta, które mieszkały na farmie i policz je. Przypomnij sobie, które zwierzę, co i w jaki sposób zepsuło w gospodarstwie. Zachowanie którego zwierzątka podobało ci się najmniej a którego najbardziej. Jak można było zapobiec tej strasznej awanturze lub ją zakończyć? Jak ty byś postąpił/a będąc gospodarzem.
  • Wykorzystaj przedmioty/zabawki które masz w domu i spróbuj za ich pomocą z mamą, tatą lub rodzeństwem przedstawić akcję wiersza. Wykorzystane przedmioty nie muszą być podobne do prawdziwych zwierząt (przypomnij sobie teatrzyki stolikowe z wykorzystaniem Darów Frebla). A może wymyślisz inne zakończenie tej historii?
  • Wykonaj pracę plastyczną „Zwierzątko z farmy” dowolną techniką: rysowanie, malowanie, lepienie, a może z rolki po papierze toaletowym lub ze skarpety?

https://pracaplastyczna.pl/index.php/zwierzeta/692-koza

http://edufunkids.com/krowa-praca-plastyczna-z-wykorzystaniem-rolki/

https://www.mamadoszescianu.pl/2017/05/miay-byc-tylko-3-miesiace-ale-karawana.html

https://miastodzieci.pl/zabawy/swinka-skarbonka-recykling/

http://www.zabawydladzieci.com.pl/siedzialy-kury-na-grzedzie/

https://handmadebase.com/pl/dog-of-sock-your-hands-ideas-ma/

https://www.youtube.com/watch?v=Vmh_YiAmbO4

  • Jako relaks proponujemy obejrzenie spektaklu pt. „Karmelek” https://www.facebook.com/CentrumSztukiDziecka/photos/gm.142701937158788/3022680981105107/?type=3

 

O godzinie 10.00 tradycyjnie zapraszamy na Poranek Freblowski – Frebel.pl

 

Propozycja Misiowej Mamy – pobawimy się w …teatr 🙂

1) Scena
Przykryj kocykiem stół lub krzesło, jeśli planujesz przygotować teatrzyk kukiełkowy. Rozłóż kocyk na ziemi, jeśli to Ty będziesz aktorem – wyobraź sobie, że to „deski teatru”.
2) Aktorzy
W tym tygodniu mówimy o zwierzątkach, więc przygotuj pluszaki-zwierzątka lub wykorzystaj rysunki, które stworzyła/eś dzisiaj. Wytnij je i przyklej do nich patyczki do szaszłyków.
A może to Ty będziesz aktorem? Porozglądajcie się po domku – na pewno wymyślicie fajne przebranie. Żółty sweterek wystarczy, żeby zamienić się w kurczątko 😉
3) Widzowie
Zaproś wszystkich domowników i spróbuj odegrać scenkę. Zmieniaj głos, naśladuj zwierzątka ruchem – poczuj się jak prawdziwy aktor 🙂
Dobrej zabawy, czekam na Wasze cudne relacje

 

Jeżeli chcesz podzielić się tym co wymyśliłaś/eś i stworzyłaś/eś możesz to zrobić na naszym grupowym Facebooku lub meilu.

Anna Sankowska

Dodaj komentarz