19.06 piątek – Lato w sztuce

1. Ćwiczenia ruchowe dla całej rodzinki
2. „Letnie krajobrazy”
Przyjrzyjcie się letnim krajobrazom, podajcie nazwy środowiska przyrodniczego i krajobrazu (np. morski, górski, las, łąka, jezioro, rzeka).
Spróbujcie namalować farbami akwarelowymi letni pejzaż. Zamknijcie oczy i przy nagraniu Lato A. Vivaldiego https://www.youtube.com/watch?v=jsCsR-SbPFs wyobraźcie sobie krajobraz, jaki chcielibyście namalować. Zachęcam do tworzenia nowych barw przez mieszanie kolorów, tak jak robią to malarze.
3. Po łące biega lato – zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki
Wysłuchajcie utwór i postarajcie się zinterpretować ruchem jego treści. Możecie proponować pewne gesty, odpowiadające słowom piosenki, możecie również swobodnie interpretować muzykę ruchem.
4. „Co zniknęło” – w zabawie uczestniczą rodzice z dziećmi
Rodzic prosi aby dziecko przyjrzało się wybranemu miejscu w domu, np. przedmiotom ustawionym na półce, i zapamiętało je. Można poprosić aby dziecko się odwróciło, a w tym czasie zmieniamy ułożenie elementów, dodajemy lub chowamy wybrany przedmiot. Zachęcamy dziecko do odgadnięcia, co się zmieniło.
Zabawa rozwija spostrzegawczość i pamięć, dzięki czemu przygotowuje dziecko do nauki rozpoznawania liter i cyfr. Stosowanie określeń nad, pod, obok, za, przed, z lewej strony, z prawej strony rozwija orientację w przestrzeni i kształtuje umiejętności matematyczne.
5. Praca z KP4.42a – odszukanie wśród liter ukrytych wyrazów i dopasowanie ich do obrazka.
    Praca z KP4.42b – nazywanie przedmiotów, pisanie pierwszej i ostatniej litery nazwy obrazka
Edyta Czerska

Dodaj komentarz