23.06 wtorek – Nad wodą

1. Rozgrzewka i ćwiczenia z liczeniem
2. „Słoneczny łańcuch skojarzeń” – łańcuch skojarzeń. Do zabawy zaproś wszystkich domowników. Zabawa polega na tworzeniu łańcucha skojarzeń od słowa: słońce. Osoba siedząca obok wymyśla słowo, które kojarzy się ze słońcem. Każda następna osoba wypowiada kolejne słowo związane z poprzednim.
3. „Nad morzem” – odszukaj na mapie Polski obszar Morza Bałtyckiego. Podaj z pomocą mamy lub taty nazwy państw, które mają dostęp do morza, odczytaj nazwy polskich rzek, które do niego uchodzą. Rozpoznaj i wyodrębnij głoski w nagłosie i wygłosie słów: mewy, fale, wiatr i ułóż nowe słowa zaczynające się od wyodrębnionych głosek (słowa powinny być związane z morzem). Pamiętaj, że w języku polskim nie występują wyrazy zaczynające się od głoski y.
Zobacz jakie przygody miał Bolek i Lolek ” Wakacje nad morzem”:
4. „Plażowe zagadki” – do zabawy potrzebujesz żółtego materiału i różnych przedmiotów, które chowasz pod materiałem.
O pomoc poproś mamę. „Wiatr wiejący na plaży przykrył piaskiem różne przedmioty”. Zadanie polega na odgadnięciu za pomocą dotyku, co ukryło się pod piaskiem. Podziel jego nazwę na sylaby i głoski, przelicz je, podaj pierwszą, kolejną i ostatnią głoskę, podaj słowo, które się rymuje z daną nazwą, ułóż zdanie z daną nazwą.
5. „Panie Rekinie, czy możemy przepłynąć przez morze?” – wyznacz linami dwa brzegi morza. Wybrana osoba stoi w morzu i jest rekinem. Pozostałe osoby znajdują się na jednym brzegu i pytają: Panie rekinie, czy możemy przepłynąć przez morze? Rekin odpowiada: Tak, jeśli macie coś w kolorze… i wymienia kolor. Osoby, które mają coś w tym kolorze, mogą spokojnie przejść na drugi brzeg. Pozostałe muszą tam dotrzeć w taki sposób, by nie złapał ich rekin. Złapana osoba zostaje nowym rekinem.
6. Praca z KP4.44a – łączenie liczb od najmniejszej do największej, rysowanie rybek według instrukcji, zapisywanie i obliczanie działania.
Praca z KP4.44b – podawanie nazw obrazków, dzielenie nazw na sylaby, pisanie sylab po śladzie, dopisywanie brakujących sylab.

Dodaj komentarz